Водостійкі клейові композиції по класах довговічності D3, D4 від фірми Анед Україна

Для оптових покупців діють знижки!

Водостійкі клейові композиції по класах довговічності D3, D4 від фірми Анед Україна

На сьогоднішній день на ринку України представлено велике розмаїття композицій для склеювання деревини і деревинних матеріалів в меблевій промисловості,столярному виробництві, будівництві та ін. В залежності від умов експлуатації та економічної доцільності той чи інший виробник може обирати клеї на основі природної чи синтетичної сировини. Проте слід зазначити, що при виготовленні будь-яких виробів однією із головних вимог є забезпечення надійного і довговічного з ’єднання окремих складових в єдину систему. Для цього здебільшого використовуються термореактивні клейові композиції, як такі, що можуть протистояти впливу агресивних середовищ без суттєвого зменшення міцності клейового з’єднання. Проте за рахунок розвитку хімічної промисловості вдалося отримати термопластичні клеї з високою стійкістю до впливу вологи, води, високих температур, органічних розчинників та інших негативних середовищ із забезпеченням належної міцності склеювання

Анед Україна - водостійкі клейові композиції Фото1Серед одних із найбільш розповсюджених термопластичних клеїв є композиції на основі полівінілацетатної дисперсії. До їх переваг можна віднести високу когезійну міцність (наближену до міцності окремих термореактивних клеїв), адгезію до великого розмаїття матеріалів (деревина і матеріали на її основі (папір, картон, шпон лущений і струганий, фанера та різноманітні композиційні матеріали); натуральні і синтетичні тканини; натуральні і штучні шкіри; окремі види пластмас; керамічні вироби; скло; матеріали на основі бетонних сумішей; штучні і натуральний камінь та інші мінеральні речовини), еластичність утворюваних з’єднань, стійкість до динамічних навантажень, нетоксичність, а також висока життєздатність. Поряд із цим, вони володіють і цілим рядом недоліків, основними серед яких є: низька водо- і теплостійкість клейового шва та повзучість з’єднання при довготривалих навантаженнях. Саме повзучість даних клеїв не дозволяє їх застосовувати в несучих конструкціях, адже там присутні постійні статичні навантаження, які можуть зруйнувати систему в цілому.

Для усунення недоліків зумовлених природою полімеру-основи та інших компонентів, або для зменшення їх негативного впливу спеціально розроблено велике розмаїття одно- і двокомпонентних клеїв підвищеної водо- і теплостійкості, які суттєво розширюють галузі застосування полівінілацетатних систем.

З метою класифікації термопластичних клеїв і зокрема полівінілацетатних дисперсій їх прийнято ділити на класи в залежності від експлуатаційних характеристик. Дане нормування виконується згідно європейського стандарту ЕИ 204 «Класифікація термопластичних клеїв для деревини для використання не у виробництві конструкційного бруса», який поділяє всі композиції на чотири класи:

D1 - для формування з’єднань, які будуть експлуатуватися у сухих внутрішніх приміщеннях, а вміст вологи у деревині не перевищує 15%;

D2 - для експлуатації у внутрішніх приміщеннях в яких клейові з’єднання можуть піддаватися короткочасному впливу води і високої вологи повітря, а вміст вологи у деревині не перевищує 18%;

D3 - для формування з’єднань, які будуть експлуатуватися у внутрішніх приміщеннях де можуть піддаватися короткочасному впливу води і (або) довготривалому впливу високої вологи;

D4 - для експлуатації у внутрішніх приміщеннях в яких клейові з’єднання можуть піддаватися довготривалому впливу води і високої вологи повітря, а при забезпеченні відповідного захисно-декоративного покриття можуть використовуватися і за межами приміщень.

До перших двох категорій відносяться класичні вододисперсійні полівінілацетатні однокомпонентні клеї, що становлять основну частку продукції вітчизняних виробників. Композиції по класу довговічності 03,04 практично в Україні не випускаються, а на ринку присутня здебільшого продукція закордонних виробників. Саме на розробленні такого продукту останнім часом сконцентрувала свою роботу фірма «Анед-Україна».

В результаті проведених досліджень було отримано середньов’язку клейову композицію по класу довговічності D3, яка може використовуватись для склеювання масивної деревини між собою на гладку фугу (у будь-якій із площин), міні- імікрошип, шип столярний та ін. Також може застосовуватися для склеювання деревини з фанерою та декоративними елементами на основі полімерів (окрім пластиків на основі полівінілхлориду). Витрата клею при нанесенні на площину в залежності від шорсткості і виду поверхні становить 120...200 г/м2 (при нанесенні на столярні шипи до 350...400 г/м2), а сухий залишок - близько 50%.

Анед Україна - водостійкі клейові композиції Фото2При проведенні випробувань клейові з’єднання деревини різнихпорід показали хорошу стійкість до прямого впливу води, адже вони повністю занурювались в резервуари з водою при температурі 20±2°С і витримувались в такому стані тривалий час. Крім того дана композиція проявила вищу стійкість до впливу низьких (до -20°С) і підвищених температур (до 60°С) в порівнянні із клеями по класу довговічності D2.

Єдиним застереженням при застосуванні є можливість зміни забарвлення системи клейовий шов-підкладка в результаті взаємодії компонентів клею із дубильними речовинами, які знаходяться у великій кількості в окремих листяних породах (дуб, ясень та ін.).

Наступним кроком в розробленні водо- і теплостійких клеїв на основі полівінілацетатної дисперсії було розроблення двохкомпонентної системи із полімерної композиції і затверджувана, яка б відповідала класу довговічності Є4. В результаті випробувань фізико-механічних і експлуатаційних характеристик клейових з’єднань деревини були отримані дані, які показують, що двохкомпонентна клейова композиція перевершує по водо- і теплостійкості клей 03 і може використовуватись навіть для склеювання виробів, які будуть експлуатуватися в навколишньому середовищі при його відповідному опорядженні.

Окрім того, отримана композиція може використовуватись як для холодного склеювання, так і для склеювання з підігрівом до 50...60°С з метою інтенсифікації процесу. Витрата клею при нанесенні на площину становить 150...200 г/м2, а сухий залишок - близько 51%. При формуванні з’єднань, які не будуть зазнавати суттєвих навантажень, можливе нанесення композиції тільки на одну із сторін, хоча для отримання високоякісного клейового шва все ж таки бажано наносити клей на всі склеюванні поверхні. Застереження щодо використання даного клею аналогічні як і для композиції по класу довговічності ЄЗ, але слід зазначити, що для використання даної композиції слід змішувати таку кількість компонентів, щоб клей не застоювався в готовому вигляді з метою запобігання його передчасного затвердіння.

Життєздатність одно- і двокомпонентного клею (при окремому зберіганні полімерної композиції і затверджувана) становить 12 місяців. При додаванні затверджувана в суміш - життєздатність отриманої композиції скорочується до 10. ..20-ти днів у залежності від умов зберігання.

На сьогоднішній день розроблені клейові композиції проходять остаточні випробування в лабораторних і виробничих умовах з метою врахування всіх вимог споживачів і отримання систем з максимальними фізико-механічними і експлуатаційними показниками і вже до кінця літа будуть поставлятися на ринок під відповідною торговою маркою фірми «Анед-Україна».